2017-11-03: Час за ученике млађег узраста на тему "Безбедан пут до школе" у Башину

Према идеји учитељице Мериме Ђорђевић осликан је и постављен саобраћајни полигон на школском терену подручног одељења ОШ „Милија Ракић“ у Башину. На овом полигону је поред дела наставе у учионици реализована настава на тему ,,Безбедан пут до школе“ за ученике од првог до четвртог разреда. Циљ ове едукације био је да ученици у симулираним условима савладају основне прописе и правила учествовања у саобраћају уз стављање нагласка на то шта је чија површина за кретање у саобраћају, где се ко креће, правилан прелазак улице, саобраћајни знакови и др. У практичном делу ученици су показали своје вештине у вожњи бицикла. Уз дружење и осмех, ученици су научили саобраћајна правила понашања која ће допринети њиховој безбедности у саобраћају. Учитељице Мерима Ђорђевић и Вера Урошевић су као успомена и подсетник на реализовани час ученицима уручиле  пригодне ,,Дозволе за ђаке пешаке” .
Погледајте фотографије са овог часа.