понедељак, 16. октобар 2017.

2017-10-15/16: Ученици наше школе реализују дводневну екскурзију

Ученици ОШ „Милија Ракић“, Церовац од 5. до 8. разреда се налазе на дводневној екскурзији. У недељу 15. октобра кренули су из Церовца  на релацију  Пожаревац-Сребрно језеро- Голубац-Лепенски вир-Доњи Милановац-Кладово.
Данас су на реалацији Неготин-Зајечар-Гамзиградска бања-Параћин- Церовац (враћају се у вечерњим сатима).
Циљеви екскурзије су упознавање ученика са географским и геоморфолошким специфичностима посећеног подручја; културно-историјским знаменитостима, традицијом и обичајима, индустријом, привредним и туристичким потенцијалима.
Предвиђени задаци су развијање позитивног односа према националним, етичким и естетским вредностима; развијање интересовања ученика за природу, екологију, изграђивање еколошких навика; упознавања начина живота и рада људи појединих крајева, подстицање испољавања позитивних емоционалних доживљаја.
Постави коментар

Са семинара „КРЕИРАЊЕМ ОБРАЗОВНИХ ПЛАНОВА ДО ИНКЛУЗИВНЕ ПРАКСЕ“

15.10.2009. Са радионице "Разговори о развоју школе"