ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ 8. РАЗРЕДА: ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ 8. РАЗРЕДА
ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ

(Погледати комплет документације за пробни завршни испит)

Ученици ће током два дана радити три теста:

• 9. априла 2021. године у 13:00 ‒ тест из математике
  • 10. априла 2021. године у 9:00 – тест из српског, односно матерњег језика
  • 10. априла 2021. године - комбиновани тест у 11:30

-Ученици долазе у школу 9.4.2021. године на састанак са одељењским старешином, а време доласка у школу је најкасније 12:15 часова. Приликом доласка у школу доносе и ђачку књижицу ради провере од стране одељењског старешине.

- На  пробни завршни испит из математике ученици доносе потребан прибор за рад и цртање (троугао, лењир, шестар, дрвене оловке, плаву хемијску оловку и гумицу).

-За српски језик и комбиновани тест обичну оловку, плаву хемијску оловку и гумицу

-По потреби доносе и флашицу воде или други освежавајући напитак.

-Ученик пробни завршни испит полаже у учионици у складу са Јединственим списком ученика.

-Дежурни наставник  упознаје ученике са правилима израде теста.

-Ученици читају упутство за рад на тесту.

- Рад на тесту је 120 минута.

-Препоручљиво је да ученици одговоре прво пишу графитном оловком (што није обавезно), а тек на крају плавом хемијском оловком. Ово је важно јер се одговори написани графитном оловком, као ни преправљани одговори написани хемијском оловком, неће признавати при бодовању. Тзв. хемијска оловка пиши-бриши има мастило које је нестабилно при загревању, што се дешава приликом скенирања тестова за прегледање, па њихова употреба није дозвољена.

-На завршном испиту није дозвољено коришћење мобилних телефона, калкулатора, бележака, папира, нити других материјала који не спадају у прописан прибор за испит. Ученици су дужни да, на за то предвиђено место, испред учионице, одложе своје торбе, искључене мобилне телефоне, калкулаторе и друга техничка помагала, пернице, белешке, папире, храну и сл. осим воде/освежавајућег напитка.

-На испиту није дозвољено преписивање, разговор међу ученицима и ометање других ученика. Ученици ће бити удаљени са испита уколико не поштују прописану процедуру на испиту и упутства дата од стране дежурних наставника. Ученик који буде удаљен са теста добиће нула бодова на том тесту.

-Ученицима није дозвољено да напуштају просторију у којој се полаже испит првих 45 минута као ни последњих 15 минута

Молимо родитеље, односно друге законске заступнике, да:

-Воде рачуна да ученици доручкују и попију воду пре почетка завршног испита.

-Провере да ли су ученици понели потребан прибор за рад и ђачку књижицу.

М.П.                                        Председник школске комисије

Mилош Маринковић