ШКОЛА ЗА 21. ВЕК “AC/DC ти без струје исти ниси” (презентација пројекта)

Школе за 21. век је трогодишњи пројекат који имплементира British Council, а финансира Влада Велике Британије, а којим је предвиђено да све основне школе на територији Западног Балкана до средине 2021. године добију micro:bit  (микро бит) уређаје које ће користити како у настави рачунарства тако и у другим предметима. Идеја која стоји иза овог веома амбициозног пројекта је жеља да ученици уз помоћ својих наставника и током редовних школских активности развију критичко и алгоритамско размишљање као и мултидисциплинаран приступ решавању проблема.

У оквиру Програма ,,Школе за 21. век” који реализује Министарство просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са организацијом British Council, наставници ОШ Милија Ракић су похађали тродневну обуку ’’Настава која подстиче критичко мишљeње и решавање проблема’’.
  Након прве менторске посете, у школи је  реализован међупредметни школски пројекат под називом “AC/DC ти без струје исти ниси” .
Комплетна презентација пројекта се налази на линку