Примери добре праксе у ОШ,,Милија Ракић" Церовац: Пројектне активности ,,Зимски СТЕМ експерименти" ученика одељења у Башину

Током месеца децембра организоване су три пројектне активности ,,Колико воде има у снегу", ,,Пахуље од соли", ,,Хранљиви украси за птице". Реч је о експериментима из СТЕМ приручника. Активности су усмерене на оснаживању ученика за примену једноставних експеримената и истраживања у настави. Циљ нам је да омогућимо ученицима да разумеју како приступити решавању и како решити проблеме из наставе и свакодневног живота. Ученици се најпре упознају са појавом кроз кратко истраживање или експеримент. Осмишљавају се и разне активности путем којих ученици самостално проналазе решења и долазе до закључка. Проширивање и богаћење знања о природним појавама реализујемо кроз неколико дисциплина: наука, технологија, математика. Кроз ове различите области објашњавамо појаве. Код ученика формирамо еколошку свест, креативност, сарадњу, као и међупредметне компетенције.