2023-05-19-ЗАТВОРЕН ЈЕ 36. ФЕСТИВАЛА МАДЕС У ЦЕРОВЦУ

Током три фестивалска дана публика у Церовцу је имала прилику да погледа осам представа из седам школа. Стручни жири, који су чинили Предраг Вуковић – Пеђолино, Радоје Ђурђевић и Давид Гитарић, одлучио је да представа ОШ „Олга Милошевић” „Алиса у земљи чуда“ освоји следеће награде:
  • награду за најбољу глумицу фестивала Николина Антонијевић,
  • награду за најбољу режију,
  • награду за најбољу представу у категорији млађег школског узраста,
  • награду за најбољу представу фестивала
Посебне похвале жирија, глумци су добили за тимски рад који је и порука коју представа носи.
Награда за најбољу представу у категорији од 5.-8. разреда освојила је ОШ ХРШ са представом ”Стари занати”
Награда за сценографију је припала Јелени Агатоновић
Награда за костим и сценски покрет припала је представи ”Снежена и седам патуљака” ОШ „Радомир Лазић” из Азање.
Похвала за колективну игру је припала представи ”Ко је сместио вуку” из Азање

Основни циљ фестивала „МАДЕС“ је да промовише драмско стваралаштво ученика и наставника, да пружи могућност ученицима да се афирмишу у области позоришне уметности, али и наставницима могућност сарадње и размене искустава, као и презентовања свог рада у области драмских секција.